دانلود جدید ترین ها

دانلود جدیدترین مطالب روز دنیا

گزارشی از جلسه مجمع نمایندگان استان قزوین در تاکستاناستان ,دولت ,نمایندگان ,مردم ,قزوین ,میلیارد ,مجمع نمایندگان ,میلیارد تومان ,نمایندگان استان ,مجلس شورای ,استان قزوین ,مجمع نمایندگان استان ,مج
استان ,دولت ,نمایندگان ,مردم ,قزوین ,میلیارد ,مجمع نمایندگان ,میلیارد تومان ,نمایندگان استان ,مجلس شورای ,استان قزوین ,مجمع نمایندگان استان ,مج
مجمع نمایندگان استان در تاکستان برگزار شد.

مجمع نمایندگان استان باحضور نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و استاندار قزوین در تاکستان برگزار شد.
آیت الله اسلامی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در این جلسه با اشاره به فرصت یش آمده در استان گفت :انتخاب افراد از سوی مردم باید خیر آنها را فراهم کند.
امام جمعه تاکستان ادامه داد:خداوند متعال برای همه موجودات خیر ارائه کرده و گاهی انسانهای دیگر را اسباب این خیر قرار میدهد.
وی همچنین از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی خواست تا از این اعتباری که به واسطه انتخاب مردم به منتخبین داده شده است کمال استفاده را در جهت رضای خدا و ساختن آخرت ببرند.
استاندار قزوین در گفتگو باخبرنگار حاضر در جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف اجرائی را ارائه دادند که بصورت تیتروار مورد اشاره قرار می گیرد:

همکاری مجلس و دولت در تصویب قوانین حمایتی و اجرای قانون موجب ارتقاء سطح تولید و اشتغال گردیده و ارزیابی ما از عملکردها مثبت است.
دلیل این ادعا نیز مقایسه شاخص های بیکاری،تورم و رشد اقتصادی موجود با گذشته است.امروز شاهد روند امیدوار کننده ای در حوزه هاب سیاسی،اقتصادی،فرهنگی و حتی روابط بین الملل هستیم که نوید بخش رفع بسیاری از مشکلات و معضلات است.
سیاست حمایتی دولت از واحدهای صنعتی با جدیت در حال پیگیری است و طبق آخرین آمار تعداد 720 واحد مورد حمایت تسهیلاتی قرارگرفته اند و 12000 شغل جدید ایجاد گردیده است.
200 واحد شناسائی شده و مجموعا مبلغ 772 میلیارد تومان تسهیلات در قالب سرمایه در گردش و سرمایه ثابت اختصاص یافته و این در حالی است که حساب بانکی تعدادی از واحدهای بزرگ مستقر در استان نیز در بانکهای تهران افتتاح گردیده و امیدواریم با جذب سرمایه شاهد تحقق رقم یک میلیارد تومانی تسهیلات حمایتی باشیم.

بخش کشاورزی :
خرید مقدار 264000 تن گندم مازاد از کشاورزان در مقایسه با رقم 155000 تن سال 1394 و رقم 118000 تن سال 1393 و رقم 100000 تن سال 1392 گویای روند مثبت رونق بخش کشاورزی طی سه سال اخیر است.
در بخش آبیاری نیز از سال 1392 تاکنون 5000 هکتار از اراضی باغی و کشاورزی استان تبدیل به آبیاری قطره ای شده که در سفر هیات دولت به استان قزوین 20000 هکتار هدف گذاری و تصویب شده است که 7000 هکتار آن در شهرستان تاکستان اجرائی خواهد شد.
بهسازی راه ها -ساخت و ساز-طرح های هادی-تامین آب آشامیدنی از دیگر مواردی است که دولت محترم در سفر اخیر برای روستاها در نظر گرفته و محقق خواهد شد.
در حال حاضر و بعد از موضوع برجام شاهد سرمایه گذاری 451 میلیون دلاری سرمایه گذاران خارجی هستیم و با توجه به مذاکرات صورت گرفته امیدواریم این رقم بسمت یک میلیارد دلار پیش برود.
در حال حاضر 332 میلیون دلار صادرات محقق شده و هدف گذاری استان 800 میلیون دلار است که ان شاالله در صورت رفع مشکلات بخش کشمش شاهد تحقق این مبلغ خواهیم بود.

آمار بیکاری استان در حال حاضر و مطابق آمار استخراج شده 11/6 است که شاهد کاهش 1/1 درصدی هستیم.

تامین اعتبار لازم برای پرداخت 10000 فقره تسهیلات ازدواج 10 میلیون تومانی نیز از جمله دستاوردهای سفر دولت به استان بود که تاکنون 70 درصد اعتبار جذب و مابقی نیز تا پایان آذرماه محقق خواهد شد.
از دیگر مصوبات سفر دولت به استان قزوین نیز اختصاص 80 میلیارد تومان جهت ارائه تسهیلات کمیته امداد امام خمینی است که 70 میلیارد تومان تامین گردیده.
همچنین 20 میلیارد تومان اعتبار جهت ایجاد اشتغال روستایی در قالب تسهیلاد ارزان قیمت اختصاص یافته است که میتواند اشتغال پایدار را در روستاها رقم بزند.

برنامه ایجاد 1500 شغل در روستاها نیز از سوی صندوق کارآفرینی در حال پیگیری و انجام است و این درحالی است که دولت با هماهنگی کمیته امداد،بسیج سازندگی، حوزه فرش دستبافت،صنایع دستی،جهاد کشاورزی و دیگر نهادهای دولت محور با جدیت تمام از ایجاد اشتغال روستائی حمایت میکند.
استاندار قزوین همکاری مردم ،مجلس و دولت نویدبخش آینده ای روشن برای کشور و استان دانستند.

 

بهمن طاهرخانی نماینده مردم شهرستان تاکستان در مجلس شورای اسلامی هم دلیل تشکیل این جلسه را در خارج از مرکز استان آشنایی بیشتر مجمع نمایندگان با مشکلات و فرصتهای دیگر حوزه های انتخابی بیان کرد.
وی ادامه داد:این حضور نمایندگان در دیگر حوزه های استان میتواند در اولویت بندی امور به مجمع نمایندگان کمک کند.ایشان موضوع کشمش را مهمترین بحث امروز ذکر کردند که نتنها دغدغه شهرستان بلکه سطح کشور و استان می باشد.
طاهرخانی تصریح کرد:با تشخیص نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی مقرر شده است تا جلسه مجمع نمایندگان به صور ت دوره ای و در شهرستانهای استان برگزار شود.

استان ,دولت ,نمایندگان ,مردم ,قزوین ,میلیارد ,مجمع نمایندگان ,میلیارد تومان ,نمایندگان استان ,مجلس شورای ,استان قزوین ,مجمع نمایندگان استان ,مج

گزارشی از جلسه مجمع نمایندگان استان قزوین در تاکستانمنبع : توسعه تاکستانگزارشی از جلسه مجمع نمایندگان استان قزوین در تاکستان
برچسب ها : استان ,دولت ,نمایندگان ,مردم ,قزوین ,میلیارد ,مجمع نمایندگان ,میلیارد تومان ,نمایندگان استان ,مجلس شورای ,استان قزوین ,مجمع نمایندگان استان ,مج


مطالب مرتبط