دانلود جدید ترین ها

دانلود جدیدترین مطالب روز دنیا

لختی درنگ در خصوص تصمیم سنا برای تمدید تحریمهابرجام ,سیاسی ,پاره ,تحریم ,کاغذ ,توافق ,کاغذ پاره ,اجرای برجام ,طرفهای غربی ,ادبیات سیاسی ,پاره خواندن
برجام ,سیاسی ,پاره ,تحریم ,کاغذ ,توافق ,کاغذ پاره ,اجرای برجام ,طرفهای غربی ,ادبیات سیاسی ,پاره خواندنلختی درنگ در خصوص تصمیم سنا برای تمدید تحریمها

 

دلیل تمرکز برخی از سیاسیون مخالف برجام و موافقان استمرار تحریم ها بر موضوع مجلس سنا و تخریب دولت چیست؟
در طول 24 ساعت گذشته شاهد انتشار مطالبی از سوی مخالفان دولت روحانی هستیم که جدای از نفس اطلاع رسانی رنگ و بوی کاملا سیاسی دارد.
همین جماعت تا قبل از حصول توافق هسته ای ، تحریم ها را کاغذ پاره قلمداد میکردند تا اینکه در تیرماه سال1394 و پس از دستیابی به بزرگترین توافق سیاسی ایران و 5+1 موضع مخالفت پیش گرفتند و ایران را بازنده اصلی برجام معرفی کردند.

 

مدتی بعد و با توجه به رهنمودهای رهبری معظم انقلاب و مسوولان عالی رتبه کشور شاهد آن بودیم که جماعت دلواپس پیکان حملات خود را بسمت نتایج برجام نشانه گرفته و از عدم اجرای برجام از سوی طرفهای غربی ابراز نگرانی کردند.

 

در آغازین روزهای توافق اینان انتظار داشتند تا قبل از آغاز رسمی اجرای برجام (ابتدای سال میلادی جدید)شاهد رفع تمامی موانع و مشکلات اقتصادی باشند در حالی که وعده آوردن پول نفت بر سر سفره مردم را فراموش کردند که در طول هشت سال محقق نگردید.

حال که یکماه تا زمان اجرای برجام باقی است مجلس سنای آمریکا با رای قاطع موافقت خود را با ادامه تحریمها(تمدید 10 ساله) اعلام نموده.
بلافاصله پس از این تصمیم شاهد انتشار خبر از یکسو و هجمه های گسترده به دولت تدبیر و امید بودیم که القاء کننده خوشحالی وصف ناپذیر جماعت داخلی مخالف دولت است.
نکته قابل توجه اینکه پس از کاغذ پاره خواندن قطعنامه ها اینبار کلمه " پاره" در قالب "برجام پاره شد" تکرار گردید که از نظر ادبیات سیاسی داخلی واژه مناسبی نیست.
براستی کاغذ پاره خواندن تحریم ها ، قطعنامه ها و برجام نتیجه کدامین تفکر است؟
و جز اینست که چندگانگی در ادبیات سیاسی این جماعت را آشکارتر می نماید؟

پیچیدگی معادله از آنجا نشات گرفت که اگر تحریم و قطعنامه و برجام کاغذ پاره است پس چرا بندهای توافق ژنو را شکست سیاسی معرفی کردید؟

اگر برجام را شکست میدانید و معتقدید امتیازات زیادی به طرفهای غربی داده شده و تحریم را کاغذ پاره میدانید پس چرا امروز با زبان تحقیر دولت سخن میگویید و عدم انجام تعهد آمریکایی ها نقل متلک سیاسی کرده اید؟

 

اگر تعصب ملی دارید و منافع مردم برایتان اهمیت دارد پس چرا بجای زیر سوال بردن طرف غربی به دنبال منافع سیاسی و حزبی در داخل هستید و اتحاد داخلی را نشانه گرفته اید؟

دلواپسی سیاسی تا قبل از مصوبه مجلس سنا قابل درک است اما حال که اوضاع بر وفق مرادتان است دلواپس چه موضوعی هستید؟

 

و اما سوال اینست که برجام ،یا همان توافق هسته ای به امضاء شش کشور رسیده است نه فقط آمریکا.
حال باید دید که پنج کشور دیگر در قبال تصمیم آمریکا چه واکنشی از خود نشان خواهند داد و آیا آنها نیز تحت سلطه تصمیمات کاخ سفید خواهند بود و عهد شکنی خواهند کرد؟
فروپاشی اتحادیه اروپا از جمله پیش ببنی هایی است که تحلیلگران معتقد به وقوع آن هستند.

 

حسن ختام:همانگونه که همه 99 سناتور جمهوری خواه و دموکرات مجلس سنا با قاطعیت رای به تمدید تحریم ها دادند امروز برای ما درس عبرتی است تا اتحاد ملی را در قالب چپ و راست در واکنش مناسب به نمایش بگذاریم.

برجام ,سیاسی ,پاره ,تحریم ,کاغذ ,توافق ,کاغذ پاره ,اجرای برجام ,طرفهای غربی ,ادبیات سیاسی ,پاره خواندن

لختی درنگ در خصوص تصمیم سنا برای تمدید تحریمهامنبع : توسعه تاکستانلختی درنگ در خصوص تصمیم سنا برای تمدید تحریمها
برچسب ها : برجام ,سیاسی ,پاره ,تحریم ,کاغذ ,توافق ,کاغذ پاره ,اجرای برجام ,طرفهای غربی ,ادبیات سیاسی ,پاره خواندن


مطالب مرتبط