دانلود جدید ترین ها

دانلود جدیدترین مطالب روز دنیا

گذشت از قصاص در وقت اضافیقاتل ,گذشت ,قزوین ,اجرای ,عمومی ,مقتول ,توسط دیوان ,عالی کشور ,دادستان عمومی ,مقامات قضایی ,دیوان عالی
قاتل ,گذشت ,قزوین ,اجرای ,عمومی ,مقتول ,توسط دیوان ,عالی کشور ,دادستان عمومی ,مقامات قضایی ,دیوان عالی

حجت الاسلام صادقی نیارکی در گفتگو با روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین در این خصوص اظهار داشت: بخشش موجب اتحاد و یگانگی در بین مسلمانان می شود و بخش زیادی از مشکلات خانواد ه های آنان را مرتفع می نماید.

دادستان قزوین گفت: قاتل 37 ساله، در آستانه اجرای حکم با میانجیگری معتمدان و ریش سفیدان محلی رضایت خانواده مقتول را بدست آورد. 

صادقی نیارکی با قدردانی از بخشش و گذشت اولیاء دم در خصوص رضایت فرد اعدامی افزود: برای چندین مرتبه است که با گذشت و رافت خانواده های مقتولین شاهد اعلام رضایت آنان در لحظه اجرای حکم می باشیم و جا دارد از همه کسانی که در این زمینه تلاش می کنند قدردانی نمایم.

دادستان قزوین با اشاره به نقش رسانه ها در انعکاس اخبار رضایت و بخشش از اعدام گفت: بطور حتم با انعکاس این نوع اخبار فرصت های بیشتری از گذشت و ایثار در جامعه فراهم می گردد و نقش ویژه ای را در بین خانواده ها در مقوله فرهنگ سازی برای بخشش و ایثار و گذشت دارد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قزوین با اشاره به جزئیات این پرونده گفت: بنابر گزارش مرجع انتظامی در یکی از روزهای پایانی اردیبهشت ماه سال 83 در اطراف روستایی درتاکستان یک مورد قتل با تفنگ شکاری بوقوع می پیوندد. در جریان تحقیقات مشخص می شود 3 برادر به  نام های علیرضا، اکبر و اصغر با فردی به نام غلامرضا بر سر چرای دام درگیر و متعاقب آن، علیرضا با تفنگ شکاری اش در حضور چند شاهد و پدر مقتول به غلامرضا شلیک و پس از اصابت تیر به سینه مقتول موجب قتل نامبرده می گردد. بلافاصله ضارب به همراه برادران خود توسط موتورسیکلت از محل متواری می شوند.

وی افزود: با صدور دستورات جداگانه ای توسط مقام قضایی برادران قاتل(اکبر و اصغر) شناسایی و دستگیر میشوند ولی قاتل متواری می گردد. علیرغم اعطاء نیابت های متعدد به استان های همجوار قاتل همچنان متواری بوده که پرونده به صورت غیابی و با تعیین وکیل تسخیری مورد رسیدگی قرار می گیرد و حکم به قصاص نفس قاتل صادر میگردد و توسط دیوان عالی کشور رای مورد تایید واقع می شود. با پیگیری های فراوان و تلاش مقامات قضایی و انتظامی در سال 92 قاتل دستگیر، ولی منکر ارتکاب قتل میشود. به دلیل غیابی بودن رای و به دنبال اعتراض به رای صادره، واخواهی توسط دیوان عالی کشور پذیرفته و نهایتا پس از بررسی و استماع شهادت شهود، شعبه دوم دادگاه کیفری استان، دفاعیات متهم و وکیل وی را مردود شناخته و رای به قصاص نفس نامبرده صادر می نماید. رای صادره توسط دیوان عالی کشور ابرام میگردد  و در دی ماه سال 94 با بلامانع بودن اجرای حکم قصاص، مورد موافقت ریاست محترم قوه قضاییه قرار می گیرد. به دنبال ارجاع پرونده به شعبه سوم اجرای احکام  کیفری دادسرای عمومی و انقلاب قزوین و انجام تمهیدات و تعیین وقت جهت اجرای حکم، سحرگاه امروز در حین اجرای حکم و با حضور اولیاء دم مقتول و مقامات قضایی و انتظامی  خانواده مقتول با گذشت قاتل زندگی دوباره ای را به وی بخشیدند.

گفتنی است امیر طاهرخانی، نماینده پیشین و بهمن طاهرخانی نماینده فعلی مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام امیدوار، دادستان عمومی و انقلاب تاکستان، جلالی، معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین، رییس ندامتگاه مرکزی قزوین و تنی چند از مقامات قضایی و اداری نیز در این مراسم حضور داشتند. 

منبع خبر

قاتل ,گذشت ,قزوین ,اجرای ,عمومی ,مقتول ,توسط دیوان ,عالی کشور ,دادستان عمومی ,مقامات قضایی ,دیوان عالی

گذشت از قصاص در وقت اضافیمنبع : توسعه تاکستانگذشت از قصاص در وقت اضافی
برچسب ها : قاتل ,گذشت ,قزوین ,اجرای ,عمومی ,مقتول ,توسط دیوان ,عالی کشور ,دادستان عمومی ,مقامات قضایی ,دیوان عالی


مطالب مرتبط