دانلود جدید ترین ها

دانلود جدیدترین مطالب روز دنیا

تحلیلی بر انتخابات شورای اسلامی 1396انتخابات ,سیاسی ,اسلامی ,آراء ,افراد ,هزینه ,شورای اسلامی ,نتیجه انتخابات ,برخی افراد ,باقی مانده ,تعداد آراء
انتخابات ,سیاسی ,اسلامی ,آراء ,افراد ,هزینه ,شورای اسلامی ,نتیجه انتخابات ,برخی افراد ,باقی مانده ,تعداد آراءتحلیلی بر انتخابا شورای اسلامی:

هرچه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک تر می شویم ، میتوانیم تحلیلهای جدیدتری را ارائه نماییم.شبکه های اجتماعی بعنوان ابزار قدرتمند شناسایی چهره های احتمالی شرکت کننده در انتخابات آتی میتواند مانند آنچه که در سال 1392 اتفاق افتاد را رقم بزند.بسیاری سعی دارند تا با استفاده از این نرم افزار خود را بعنوان چهره معرفی کنند و یا از خود چهره سازی کنند.با این وجود هنوز هیچگونه طبقه بندی سیاسی در چیدمان کاندیداها و یا شکل گیری ائتلاف های سیاسی بروز و ظهور نکرده و علی الظاهر جریانات سیاسی منتظر رو شدن برگه اسامی طیف مقابل هستند.
پیش بینی می شود که در انتخابات آتی شورای اسلامی شهر و روستا بیش از گذشته شاهد شکل گیری ائتلاف های صنفی در کنار ائتلاف های سیاسی باشیم.جامعه مهندسی ،جامعه پزشکی، جامعه فرهنگیان،قشر بانوان،جوانان جویای کار ،فعالان اجتماعی در کنار حامیان نمایندگان ادوار مجلس از جمله کاندیداهای احتمالی آتی هستند.

تجربه ثابت کرده که ارائه لیست مشترک بدون بررسی دقیق می تواند احتمال پیروزی را تقلیل داده و با فرض راهیابی اعضای یک لیست واحد به صحن شورا ، نوع تصمیم گیری ها و تبعات ناشی از آن موجب تفرقه و حتی تقابل نیز شده است.
اختلاف تعداد آراء نفرات لیست اعتلاف موجب بدبینی افراد شکست خورده به پیروز و القای عهد شکنی نفراتی شده است که آراء بیشتری را کسب نموده اند.

عده ای نیز صرفا با وارد کردن نام خود در لیست اعتلاف، بیشترین تمرکز خود را معطوف به تبلیغات انفرادی نموده و حامیان خود را ترغیب به آرتء تک رای میکنند.
در شرایطی که 6 ماه تا زمان انتخابات باقی مانده است ، می توان با قدری کنکاش دریافت که عده ای با ابزار پولی سعی دارند تا از همکنون گوی سبقت را از رقبا بربایند.
بنابراین یکی از آسیب های احتمالی انتخابات آتی ،هزینه های سنگین مالی است که تبعات منفی ذیل را بدنبال خواهد داشت.
1-بد بینی مردم به سلامت انتخابات و القای این تفکر که با صرف هزینه بیشتر میتوان نتیجه انتخابات را تضمین نمود.
2-تاثیر منفی در انتخاب اصلح بر اساس عقل و منطق و چه بسا افراد شایسته تری که بدلیل ناتوانی مالی در هزینه تبلیغاتی نتوانند بعنوان خدمتگزار انتخاب شوند و از قافله عقب بمانند.
3- با وجود مشخص بودن وضعیت حقوق دریافتی اعضاء شورای اسلامی شهرها و مقایسه آن با میزان هزینه کرد تبلیغات می توان دریافت که شاید برخی افکاری مسموم قصد دارند تا بطریق غیر قانونی جبران هزینه کنند و یا در صدد القای وجود رانت و اختلاس در مجموعه شورای اسلامی باشند.
4-در حالت خوشبینانه احتمال دارد منتخبینی که با کمک اسپانسرهای مالی اقدام به هزینه های گزاف در ایام تبلیغات می نمایند ، درصدد جبران محبت برامده و اقدام به قانون گریزی نمایند


بررسی های اولیه حکایت از ثبت نام طیفی گسترده در انتخابات آتی شوراهای اسلامی دارد.جدای از چرایی این مهم اشاره ای میکنیم به آسیب های احتمالی تکثر کاندیداها:
1- رواج طایفه گرایی در جهت پیروزی کاندیدای مطرح شده و کنار زدن مولفه های صلاحیت عمومی و اختصاصی در انتخاب افراد.
2-تبدیل شدن برخی افراد به مدعیان مدیریتی بعد از انتخابات و افزایش توقعات آنها از جامعه و مسوولان.
3-مخدوش شدن چهره شهر بدلیل استفاده ناصحیح از فضای شهری جهت تبلیغات که می تواند الگوی نامناسب قانون گریری باشد.
4-خرد شدن آراء و در نتیجه کاهش اختلاف تعداد آراء منتخبین با نفرات بعدی که موجب افزایش اعتراضات به نتیجه انتخابات از یکسو و تنزل آراء و جایگاه منتخبین خواهد شد.
5-تحت تاثیر قرار دادن انتخابات ریاست جمهوری بجهت همزمانی دو انتخابات و تمرکز بیشتر مردم به انتخابات شوراها با توجه به احتمال انحراف از رقابت صحیح و قانونی.
5-چه بسا تعدادی از کاندیداها حائز شرایط خاصی بوده و متاسفانه فاقد منبع درامدی و شغل مناسب باشند که می تواند زنگ خطری باشد برای دستگاههای مسوول اشتغال.
7-حس تنوع جویی و خود سنجی بر هیچ انسانی پوشیده نیست و ورود برخی افراد با هدف سنجش جایگاه اجتماعی ، چنانچه منجر به شکست گردد میتواند کناره گیری از فعالیت و یا ورود به فعالیت صرفا سیاسی را رقم بزند.در چنین شرایطی است که تفکرات سیاسی و طیفی غالب جامعه را در بر خواهد گرفت و مصالح عمومی جای خود را به منافع سیاسی خواهد سپرد.
و اما موضوعی که نباید فراموش کنیم اینکه ؛وضعیت ساختاری شهرستان از حیث شهرسازی و امکانات رفاهی بگونه ای است که ارتقاء آن جز با همدلی و همکاری قلبی مسوولان و مردم میسر نخواهد شد.ای کاش در فرصت باقی مانده تا انتخابات، نمایندگان محترم مجلس طرحی را ارائه دهند که دستگاههای ناظر اجازه پیدا کنند سخنرانی ها و وعده های کاندیداهای انتخابات را جمع آوری و پیگیری نمایند و به این دستگاهها اجازه داده شود با وعده دهندگان خلاف واقع برخورد قانونی نمایند.

انتخابات ,سیاسی ,اسلامی ,آراء ,افراد ,هزینه ,شورای اسلامی ,نتیجه انتخابات ,برخی افراد ,باقی مانده ,تعداد آراء

تحلیلی بر انتخابات شورای اسلامی 1396منبع : توسعه تاکستانتحلیلی بر انتخابات شورای اسلامی 1396
برچسب ها : انتخابات ,سیاسی ,اسلامی ,آراء ,افراد ,هزینه ,شورای اسلامی ,نتیجه انتخابات ,برخی افراد ,باقی مانده ,تعداد آراء


مطالب مرتبط